Korzyści gospodarcze z integracji europejskiej

Moim zdaniem integracja europejska jest bardzo korzystna zarówno dla Polski jak i innych krajów europejskich chociaż jak wiadomo nie wszystkie dostają tyle bonusów co nasz kraj. Jeżeli chodzi o nasz naród zyskujemy naprawdę wiele integrując się z krajami które SA o wiele bardziej rozwinięte – pomaga nam to np. w rozwiązywaniu problemów według porad innych krajow u których takowe rowiazania się sprawdzily. Polska należac do UE owszem placi za członkostwo ale także pobiera srodki od niej dzieki której możemy nwestowac w infrastrukture i rozwoj naszego kraju.

Moim zdaniem integracja europejska jest bardzo korzystna zarówno dla Polski jak i innych krajów europejskich chociaż jak wiadomo nie wszystkie dostają tyle bonusów co nasz kraj.

Jeżeli chodzi o nasz naród zyskujemy naprawdę wiele integrując się z krajami które SA o wiele bardziej rozwinięte – pomaga nam to np. w rozwiązywaniu problemów według porad innych krajow u których takowe rowiazania się sprawdzily. Polska należac do UE owszem placi za członkostwo ale także pobiera srodki od niej dzieki której możemy nwestowac w infrastrukture i rozwoj naszego kraju. A jak wiemy z zajec każdy kraj placi inaczej i inaczej dostaje. Na przykład pamiętam ze na zajeciach mówiliśmy o tym ze polska placi składkę w określonej wysokości a dostaje srodkow np. 3 razy tyle. Za to np. Niemcy wrecz odwrotnie – nie zwraca im się to co placa gdyz ich gospodarka jest na wyższym poziomie. Także cieszmy się z tych benefitow. Nie tylko kraj jako ogol korzysta na tym wszystkim. My jako osoby prywatny również – dostajemy dotacje na rozkręcanie biznesu, dzieki czemu pojedyncza osoba wpływa na Cala gospodarke, Rownniez rolnicy olnicy dostaja jakies tam bonusy. W ogole rolniko od wejścia do UE bardzo się polepszylo – teraz jak rolnik ma gospodare to taka z prawdziwego zdarzenia, potrafi dzieki pomocy z zwentarz ladnie zrobic kenapędzić troszku Nasza gospodarke.

Kolejna korzyścią nie tylko dla Polski ale i dla wszystkich krajow jest sam fakt otwarcia granic, Możemy swobodnie jeździć tam i powrotem tylko na dowod osobisty bez Zadnych problemow no hyba ze przewozimy cos nielegalnego to już inna historia. Możemy w ten sposób szukac pracy po za granicami naszego kraju co dla nas jako jednostki jest ekstra ale dla kraju już nie koniecznie gdyz sila robocza ucieka i nie ma komu zarabiac na nasz kraj. Ale cuz się dziwic jak u nas zarobki SA jakie SA a za granica prosty człowiek może aerobic za granica tyle co człowiek w Polsce na jakis lepszym stanowisku. Uczestniczenie w t kiej integracji ma wiele alet ale SA i wady. Lecz niestety mimo preprowadonwego referendum nie mielisy zbytnio większego wyboru czy wchodzimy w to czy ie.

Wnioski.

Uważam, że europejska zaczeła się rozwijać z postępem technicznym. Kraje zaczeły poszukiwać większych możliwości rozwoju poprzez handel i inwestycje zagraniczne. Strefy wolnego handlu dawaly takie możliwości tworzenia bardziej sprzyjających warunkow do rozwoju oraz wymiany towaru. Dzięki integracj w krajach rozwija się kooperacja i specjalizacja. Takie procesy powoduja ze członkowie integracji staja się wobec siebie komplementarne tj. ‘uzupelniajace’ rzez co rozwijaja się rynki zaopatrzenia i zbytu. Integracja prowadzi do powstawania nwego porządku międzynarodowego i struktur instytucjonalnych .

Członkostwo w gospodarczych ugrupowaniach integracyjnych ma sens, jeśli korzyści są większe od kosztów.