Opisz w kilku zdaniach jakie wrażenie wywarł na tobie wiersz Bolesława Leśmiana "Wyszło z boru ślepawe, zjesieniałe zmrocze...".

Wiersz Bolesława Leśmiana wywołał na mnie ogromne wrażenie. Dał mi bardzo wiele do myślenia. Treść wiersza można interpretować na rozmaite sposoby. Opisaną postać można kreować wedle swojej wyobraźni. Uważam jednak, że autor musiał się na czymś wzorować. Coś musiało go zainspirować do napisania tego utworu. Ponadto zawarł w nim przesłanie. Moim zdaniem autor opisał w wierszu… miłość. Na początku nieśmiałą, nieoswojoną, czasem bolesną, lecz kiedy tylko ją ujrzymy zaczyna się “łasić”, zadomawiać i potrzebuje naszej troski.

Wiersz Bolesława Leśmiana wywołał na mnie ogromne wrażenie. Dał mi bardzo wiele do myślenia. Treść wiersza można interpretować na rozmaite sposoby. Opisaną postać można kreować wedle swojej wyobraźni. Uważam jednak, że autor musiał się na czymś wzorować. Coś musiało go zainspirować do napisania tego utworu. Ponadto zawarł w nim przesłanie. Moim zdaniem autor opisał w wierszu… miłość. Na początku nieśmiałą, nieoswojoną, czasem bolesną, lecz kiedy tylko ją ujrzymy zaczyna się “łasić”, zadomawiać i potrzebuje naszej troski. Tak jak my potrzebujemy drugiej osoby, tak ona potrzebuje być zauważona.