Telewizja- Twój wróg czy przyjaciel.

Telewizja- Twój wróg czy przyjaciel. Teza: Telewizja jest przyjacielem człowieka. W obecnych czasach telewizor w domach posiada prawie 100% społeczeństwa, stanowi on źródło informacji, wiedzy oraz rozrywki. W swojej pracy chciałbym przedstawić argumenty, które poprą postawioną tezę. Pierwszym argumentem popierającym tezę jest to, że dzięki telewizji jesteśmy zawsze na bieżąco ze wszystkimi informacjami i wydarzeniami jakie mają miejsce na całym świecie. Wiadomości te możemy nie tylko usłyszeć, ale i zobaczyć, bardzo często na żywo z miejsca zdarzenia.

Telewizja- Twój wróg czy przyjaciel.

Teza: Telewizja jest przyjacielem człowieka.

W obecnych czasach telewizor w domach posiada prawie 100% społeczeństwa, stanowi on źródło informacji, wiedzy oraz rozrywki. W swojej pracy chciałbym przedstawić argumenty, które poprą postawioną tezę.

Pierwszym argumentem popierającym tezę jest to, że dzięki telewizji jesteśmy zawsze na bieżąco ze wszystkimi informacjami i wydarzeniami jakie mają miejsce na całym świecie. Wiadomości te możemy nie tylko usłyszeć, ale i zobaczyć, bardzo często na żywo z miejsca zdarzenia. Dzięki temu zawsze wiemy co aktualnie dzieje się w każdym zakątku świata.

Kolejnym argumentem potwierdzającym postawioną tezę jest to, że dzięki telewizji możemy się także wiele nauczyć, obecnie mamy dostęp do wielu kanałów telewizyjnych, duża część z nich to kanały edukacyjne, pokazujące świat przyrody, historię i inne dziedziny nauki. Dzięki takim programom telewizyjnym możemy dowiedzieć się i zobaczyć wiele ciekawych rzeczy, o których wcześniej nie wiedzieliśmy. Taka wiedza pozwoli nam rozwijać swoje zainteresowania i bardzo często może przydać się nam w przyszłości.

Ostatnim argumentem, który potwierdzi postawioną przeze mnie tezę jest to, że telewizja jest świetną rozrywką zarówno dla młodszych jak i starszych widzów. Można znaleźć w niej programy dla każdego przedziału wiekowego. Dla dzieci interesującymi programami są bajki, kolorowe, uczące np.: liczyć, śpiewać, tańczyć. Dla starszych widzów telewizja ma do zaoferowania filmy czy też szeroką gamę programów muzycznych przy których możemy spędzić swój wolny czas czy też wieczór.

Należy tylko pamiętać, aby używać telewizji z umiarem i oglądać programy odpowiednie dla naszego wieku, wtedy telewizja na pewno będzie naszym przyjacielem. 

Uważam, że przedstawione przeze mnie argumenty potwierdzają postawioną tezę, że telewizja jest przyjacielem człowieka.