Miłość niejedno ma imię

Istnieją różne rodzaje miłości na świecie. Jest miłość rodzicielska, przyjacielska, do ojczyzny, do Boga, do dziecka, do kobiety/mężczyzny, a także do zwierząt, roślin czy rzeczy materialnych. Każda z nich jest wyjątkowa, niepowtarzalna i na swój sposób piękna. To wszystko utrzymuje tezę, że miłość niejdeno ma imię. Jedną z najpiekniejszych miłości jest miłość do przyjaciela, dlatego, że trwa najdłużej. Na przyjaciela zawsze można liczyć. On nie patrzy nanasz wygląd, ani na to, co złego zrobiliśmy.

Istnieją różne rodzaje miłości na świecie. Jest miłość rodzicielska, przyjacielska, do ojczyzny, do Boga, do dziecka, do kobiety/mężczyzny, a także do zwierząt, roślin czy rzeczy materialnych. Każda z nich jest wyjątkowa, niepowtarzalna i na swój sposób piękna. To wszystko utrzymuje tezę, że miłość niejdeno ma imię.

 Jedną z najpiekniejszych miłości jest miłość do przyjaciela, dlatego, że trwa najdłużej. Na przyjaciela zawsze można liczyć. On nie patrzy nanasz wygląd, ani na to, co złego zrobiliśmy. Wspiera nas w trudnych  chwilach, pomaga, doradzi. Przy nim nie trzeba udawać kogoś innego, po prostu można być sobą. Przyjaciel to osoba, przed którą nie mamy tajemnic - ufamy jej i wiemy, że nas nie zawiedzie. Prawdziwy przyjaciel nigdy od nas nie odejdzie. Jest i będzie przy nas na zawsze, na dobre i złe.

  Innym przykładem miłości jest miłość do ojczyzny, którą możemy zaobserwować w lekturze Aleksandra Kamińskiego pt. "Kamienie na szaniec" . Bohaterowie dzielnie bronili swojego kraju w czasach wojny i niebezpieczeństwa. Często narażali swoje zdrowie i życie w celu pokazania swojej brawury, postawy prawdziwego patrioty. Brali udział w akcjach dywersacyjnych.

 Nesepnym przykładem może być miłość matki czy ojca do dziecka i dziecka do rodziców. Jest to silna, wrodzona więź. Matka kocha swoje dziecko jeszcze przed narodzeniem, gdy nosi je pod swoim sercem. Tak samo niemowlę, jeszcze niczego nieświadome kocha swoją matkę, która dba i troszczy się o nie od najmłodszych lat.

 Istnieje również miłość mężczyzny do kobiety i kobiety do mężczyzny. Każdy z nas pragnie mieć swoją drugą połówkę, z którą można dzielić swój smutek i radość, która jest naszym dopełnienie, z którą chcemy być do końca życia i założyć rodzinę. Przykładem takiej miłości w literaturze jest "Romeo i Julia" W.Szekspira. Dwójka kochających się ludzi pomimo wszelkich przeszkód pragnie być ze sobą. Nawet wspólna śmierć wydała się im lepsza niż życie osobno.

 Kolejnym argumentem potwierdzającym moją tezę jest miłość do Boga. Ludzie wierzący, kochający Boga są w stanie odrzucić pokusy, by być cliżej Niego. Dowodem takiej miłości może być błogosławiony Jan Paweł II oraz otaczający nas kapłani służący Bogu  w kościele czy siostry zakonne.

 Miłość niejedno ma imię, gdyż niektórzy ludzie są zakochani w rzeczach materialnych, wydawałoby się, że niemających żadnego znaczenia. Doskonałym przykładem takiej miłości jest tytułowy bohater w lekturze pt. "Skąpiec". Jest to człowiek zakochany w pieniądzach. One są dla niego najważniejsze w zyciu.  Przez to jest człowiekiem chytrym, skąpym, samolubnym. Osoby zakochane w dobrach materialnych np. pieniądzach znajdują się również w naszym otoczeniu. Musimy się tylko rozejrzeć wokół, by je dostrzec.

 Jest równiez miłość do roslin i zwierząt. Wielu ludzi kocha zwierzęta, opiekuje sie nimi, pomaga im i chce dla nich jak najlepiej. Dobrym przykładem są tutaj weterynarze, którzy uratowali już niejedno zwierzę, nie tylko ze względu na to, że taki mają zawód, lecz również z miłości. To samo możemy powiedzieć o ludziach, którzy zajmują się drzewami, krzewami czy przeróżnymi kwiatami. Chronią je i starają się, by dalej żyły. To również miłość

 Na podstawie powyższych argumentów mogę z całą pewnością powiedzieć, że miłość niejedno ma imię. To od nas zalezy, co dla nas jest najważniejsze w życiu.