Czy życie jest marnością?

Czy życie jest marnością czy bezcenną wartością? Przedstaw swoją propozycję odczytania fragmentu księgi Koheleta. Według mnie ludzkie życie jest bezcenną wartością. Nie da się zapłacić wystarczającej sumy pieniędzy za życie. Każda kwota byłaby za mała. Uważam, że, pomimo iż nasze życie mogłoby wydawać się monotonne to dzieje się w nim naprawdę dużo. Jednak ciągłe zmiany są również męczące. Według Księgi Koheleta życie jest marnością, gdyż przemija. To prawda, że nie da się go zatrzymać i nadejdzie czas, w którym będziemy musieli ustąpić nowemu pokoleniu.

Czy życie jest marnością czy bezcenną wartością? Przedstaw swoją propozycję odczytania fragmentu księgi Koheleta. Według mnie ludzkie życie jest bezcenną wartością. Nie da się zapłacić wystarczającej sumy pieniędzy za życie. Każda kwota byłaby za mała. Uważam, że, pomimo iż nasze życie mogłoby wydawać się monotonne to dzieje się w nim naprawdę dużo. Jednak ciągłe zmiany są również męczące. Według Księgi Koheleta życie jest marnością, gdyż przemija. To prawda, że nie da się go zatrzymać i nadejdzie czas, w którym będziemy musieli ustąpić nowemu pokoleniu. Na każdego nadejdzie właściwa pora. Jednak nie do końca można nazwać to marnością.
Prawdą jest także, że na końcu życia człowiek zostawia wszystko to, co osiągnął, ale czy nie byłoby nam lepiej umierać ze świadomością, że coś osiągnęliśmy? Jeżeli umiemy dokonywać dobrych wyborów, podejmować dobre decyzje, pod koniec naszego życia zrozumiemy, że zrealizowaliśmy wszystko, co zamierzaliśmy uczynić. Istnieje zarówno czas śmierci, jak i czas życia. Czas smutku i czas radości. Po smutnych wydarzeniach/chwilach następuje pozytywny okres. Tak jak po burzy zawsze pojawia się tęcza. Życie zależy od tego jak my nim pokierujemy. Co zdecydujemy się z nim zrobić. Powinniśmy uważać, aby go nie zmarnować.