„Czym w życiu należy się kierować sercem czy rozumem? „

Czym powinniśmy się kierować sercem czy rozumem? To pytanie zadaje sobie wiele ludzi jedni postępują tak a drudzy inaczej. Moim zdaniem powinniśmy się kierować i sercem i rozumem. Postaram się to udowodnić rożnymi argumentami z książek i filmu. Pierwszym moim argumentem będzie książka pt: „Romeo i Julia” Szekspira. W tej książce bohaterowie posługują się sercem niestety nie wyszło im to na dobre, bo pod koniec powieści popełniają samobójstwo. Dramat ten jest potwierdzeniem prawdziwej miłości, gdyż oboje odebrali sobie życie, jakby Romeo i Julia nie kierowali się samym sercem, a chociaż trochę rozumem, nie zginęliby wtedy.

Czym powinniśmy się kierować sercem czy rozumem? To pytanie zadaje sobie wiele ludzi jedni postępują tak a drudzy inaczej. Moim zdaniem powinniśmy się kierować i sercem i rozumem. Postaram się to udowodnić rożnymi argumentami z książek i filmu. Pierwszym moim argumentem będzie książka pt: „Romeo i Julia” Szekspira. W tej książce bohaterowie posługują się sercem niestety nie wyszło im to na dobre, bo pod koniec powieści popełniają samobójstwo. Dramat ten jest potwierdzeniem prawdziwej miłości, gdyż oboje odebrali sobie życie, jakby Romeo i Julia nie kierowali się samym sercem, a chociaż trochę rozumem, nie zginęliby wtedy. Niestety nie każdy umie łączyć te dwie rzeczy i może się to wtedy źle skończyć. Drugim moim argumentem będzie film pt: „Titanic” przedstawia on prawdziwą historię o zatonięciu statku. Jacke i Rose w tym filmie też kierowali się sercem a w szczególności Rose, gdy nie uciekła z statku bez swojego ukochanego miała taką okazję, lecz tego nie zrobiła. W tej tragedii przeżyła tylko Rose, a Jacke zginął z powodu tego, że woda, w której się znajdował byłą za bardzo zimna. W tym filmie bohaterowie mogli skończyć inaczej, Jacke możliwe żeby przeżył tą katastrofę
Ostatnim moim argumentem jest książka pt; „Krzyżacy” Henryka Sienkiewicza. Powieść historyczna, w której też raczej bohaterowie kierują się tylko sercem bez rozumu np., gdy Zbyszek od razu, gdy usłyszał śpiew Danusi za ślubował jej, że będzie jej rycerze. Nie mógł złamać danej obietnicy i przez to miał później problemy. Gdyby Zbyszek nie kierował się samym sercem miał by mniej kłopotów. Mam nadziej, że potwierdziłam moją tezę powyższymi argumentami, ponieważ według mnie w życiu powinno kierować się sercem i rozumem, gdyż dzięki temu możemy unikną różnych problemów w późniejszym czasie.