Recenzja z wernisażu

Dnia 30.04.2013 r. o godz. 18:00 w Centrum Wystawienniczo - Regionalne Dolnej Wisły “Fabryka Sztuk” w …… odbył się wernisaż wystawy malarstwa ……… - „…………”. Tytuł wystawy nawiązuje do patrona Zespołu Szkół Ekonomicznych w …… – ks. Janusza Pasierba, bo to właśnie rok 2013 jest na Pomorzu Rokiem ks. Janusza Pasierba. Na wystawie zaprezentowano prace przedstawiające piękno kociewskiej ziemi. Wernisaż rozpoczął się bardzo klimatycznie, gdyż na początku był występ młodej wokalistki z ……….

Dodaj artykuł aby odblokować treść

Dnia 30.04.2013 r. o godz. 18:00 w Centrum Wystawienniczo - Regionalne Dolnej Wisły “Fabryka Sztuk” w …… odbył się wernisaż wystawy malarstwa ……… - „…………”. Tytuł wystawy nawiązuje do patrona Zespołu Szkół Ekonomicznych w …… – ks. Janusza Pasierba, bo to właśnie rok 2013 jest na Pomorzu Rokiem ks. Janusza Pasierba.

Na wystawie zaprezentowano prace przedstawiające piękno kociewskiej ziemi. Wernisaż rozpoczął się bardzo klimatycznie, gdyż na początku był występ młodej wokalistki z ………. Potem nastąpiło uroczyste przemówienie Pani dyrektor Fabryki Sztuk, która ostatecznie głos oddała artyście Panu Aleksandrowi Popow. Nie od dziś wiemy, że sztukę lepiej się nam ogląda, lecz to w jaki sposób malarz Aleksander Popow opowiadał o swoim życiu i swoich początkach związanych z malarstwem było wręcz magiczne. Słuchało się z niesamowitą ciekawością i przyjemnością. Z całą pewnością artysta został ciepło przyjęty przez publiczność. Po przemówieniu rozpoczęło się podziwianie prac, więc ruch, szum i rozmowy towarzyszyły nam na każdym kroku. Na wystawę przybyli …….. Pan ……………… oraz Pani ……………., ale i też uczniowie ……., a także mieszkańcy miasta. Słychać było głosy uznania, podziwu oraz zaskoczenia. Wszystkie prace były wykonane akwarelą. Kolory delikatne, pastelowe, przyjemne dla oka. W pracach artysty dostrzeżemy historię Kociewia i Kaszub. Oglądając tą właśnie wystawę zauważyłam , że każda praca z osobna starała się pokazać to co w niej najważniejsze , każda z nich miała w sobie coś , co przyciągało oglądającego do dłuższego przyjrzenia się i zastanowienia nad przesłaniem owej pracy. Podsumowując każdy z pewnością znalazł swoją ulubioną pracę twórczości ………………. Była możliwość kupna niektórych, wyznaczonych przez artystę swoich prac, one jednak nie nawiązywały do wystawy. Była to inna tematyka.

Myślę, że obejrzenie wystawy nie było stratą czasu, wręcz przeciwnie, spokojnie mogę to uznać, jako sposób rozrywki, relaksu. Bardzo podobała mnie się wystawa i polecam ją każdemu, kto lubi oglądać ciekawe, wzbudzające pozytywne emocje dzieła sztuki, gdyż na pewno te prace są dziełami artysty Aleksandra Popowa, ponieważ w pewnym stopniu są kawałkiem jego duszy i serca.