Mendel Gdański - przedstawienie Mendla i Zegarmistrza

Mendel - to główy bohater, 67-letni żyd, który od 27 lat prowadzi własny zakład introligatorski. Pochodził z Gdańska. Jego rodzina była bardzo rozbita. Córka i żona- Resia zmarły, a synowie wyjechali za granice w pogoni za chlebem. Jedyną rodziną jaką w tym okresie Mendel posiadał był jego wnuczek, syn zmarłej córki Mendla - Kubuś. Zegarmistrz - jeden z klientów i znajomych Mendla. Jego postać ukazana jest bardzo negatywnie. Gdy przychodzi poinformować żyda o planowanych aktach przemocy z jego ust wydobywają się wszystkie stereotypowe antysemickie zarzuty Polaków wobec Żydów.

Mendel - to główy bohater, 67-letni żyd, który od 27 lat prowadzi własny zakład introligatorski. Pochodził z Gdańska. Jego rodzina była bardzo rozbita. Córka i żona- Resia zmarły, a synowie wyjechali za granice w pogoni za chlebem. Jedyną rodziną jaką w tym okresie Mendel posiadał był jego wnuczek, syn zmarłej córki Mendla - Kubuś.

Zegarmistrz - jeden z klientów i znajomych Mendla. Jego postać ukazana jest bardzo negatywnie. Gdy przychodzi poinformować żyda o planowanych aktach przemocy z jego ust wydobywają się wszystkie stereotypowe antysemickie zarzuty Polaków wobec Żydów.