Mowa persfazyjna

Witam serdecznie na spotkaniu dla osób uzależnionych od tytoniu. W kilku krótkich zdaniach postaram się ukazać państwu plusy uwolnienia się od tego nałogu. Co zyskujemy rzucając palenie? Na pewno dużo zdrowia, które przecież jest najważniejsze, a doceniane dopiero po utracie. Po rzuceniu palenia: w ciągu 2 dni zmysły smaku i węchu zaczną działać jak u osoby nigdy niepalącej. w ciągu 5 dni poprawi się nasza kondycja fizyczna po 2 tygodniach układ krążenia zaczyna ulegać wzmocnieniu by po 3 miesiącach wrócić do optymalnej formy.

Dodaj artykuł aby odblokować treść

Witam serdecznie na spotkaniu dla osób uzależnionych od tytoniu. W kilku krótkich zdaniach postaram się ukazać państwu plusy uwolnienia się od tego nałogu. Co zyskujemy rzucając palenie? Na pewno dużo zdrowia, które przecież jest najważniejsze, a doceniane dopiero po utracie.

Po rzuceniu palenia: w ciągu 2 dni zmysły smaku i węchu zaczną działać jak u osoby nigdy niepalącej. w ciągu 5 dni poprawi się nasza kondycja fizyczna po 2 tygodniach układ krążenia zaczyna ulegać wzmocnieniu by po 3 miesiącach wrócić do optymalnej formy. po 1 miesiącu wydolność układu oddechowego poprawi się o ok 30%. Całkowity powrót do normy potrwa około 9 miesięcy. Po jego zakończeniu odzyskacie bardziej regularny i naturalny oddech, ustąpią duszności, kaszel, wzrośnie wydolność płuc po 6 miesiącach poprawie ulega układ odpornościowy dzięki czemu organizm szybciej zwalcza infekcje. po 5 latach ryzyko zachorowania na raka jamy ustnej, krtani, przełyku czy płuc zmniejszy się o połowę, a zniszczone komórki ulegają regeneracji

Oczywiście oprócz tego ,że zdrowie jest najważniejsze to istnieją jeszcze inne korzyści rzucenia palenia. będziesz wydawać mniej pieniędzy, a nawet poczynisz oszczędności. Odkładanie pieniędzy na coś konkretnego, coś przez ciebie wymarzonego, stanowi znakomitą motywację. poprawisz swój wygląd i atrakcyjność. Kiedy rzucisz palenie Twoja skóra, zęby i włosy nabiorą zdrowszego wyglądu a oddech przestanie być nieprzyjemny dla otoczenia. poprawisz swój status społeczny. Obecnie nawyk palenia jest coraz częściej źle widziany zarówno przez pracodawców jak i otoczenie, które jest świadome zagrożeń płynących z biernego palenia, w związku z czym pojawia się coraz więcej miejsc gdzie palenie jest zabronione. Mam nadzieję, że choć w małym stopniu udało mi się państwa przekonać, że naprawdę wyjść z tego nałogu. Dziękuję wszystkim za uwagę.