
Scenariusz zintegrowanych zajęć
Scenariusz zintegrowanych zajęć Klasa: I Data: 28.10.2013r. Tematyka tygodnia: Otoczenie w ktorym żyje Temat dnia: Rodzina i ja. Cele główne: -poszerzanie wiadomości na temat środowiska rodzinnego. -uświadomienie dzieciom przynależności do rodziny -pokazanie dzieciom jak wyrażać emocje adekwatne do sytuacji Cele operacyjne: Dziecko: -potrafi wywiązać się z powinności wobec członków rodziny -wie, jak nawiązać pozytywne kontakty z ludźmi -potrafi okazywać uczucia nie tylko słowem, lecz też czynem Metody realizacji : -oglądowa -słowna -czynna (samodzielne doświadczenia) Środki dydaktyczne: treść zagadek, Przebieg zajęć:
Scenariusz zintegrowanych zajęć Klasa: I Data: 28.10.2013r. Tematyka tygodnia: Otoczenie w ktorym żyje Temat dnia: Rodzina i ja. Cele główne: -poszerzanie wiadomości na temat środowiska rodzinnego. -uświadomienie dzieciom przynależności do rodziny -pokazanie dzieciom jak wyrażać emocje adekwatne do sytuacji Cele operacyjne: Dziecko: -potrafi wywiązać się z powinności wobec członków rodziny -wie, jak nawiązać pozytywne kontakty z ludźmi -potrafi okazywać uczucia nie tylko słowem, lecz też czynem Metody realizacji : -oglądowa -słowna -czynna (samodzielne doświadczenia) Środki dydaktyczne: treść zagadek, Przebieg zajęć:
- Wprowadzenie w tematyke zajęć poprzez odgadywanie przez dzieci zagadek o tematyce rodziny. Załącznik 1.
Załącznik 1. Mama To „m” litera, to „a” litera. Te dwie litery wyraz zawiera. Słowo serdeczne, odgadniesz sama. To jest na pewno słowo … .
Tata Oto niezwykle łatwa zagadka. Kim jest dla Ciebie syn Twego dziadka? Dziadek Nie każdy jest siwy, nie każdy wąsaty, lecz każdy jest tatą mamy albo taty. Siostra Jest córką mamy i taty, bawi się lalkami, nie samochodami, jest starsza lub młodsza. To moja kochana … . Ciocia To jest zagadka łatwa i prosta: kim jest dla Ciebie twej mamy siostra? Wujek Jak się zwracamy do brata swojej mamy? Rodzeństwo Ta dziewczyna i ten chłopak jedną mamę mają. Odgadnij i powiedz prędko: jak ich nazywają?
