
czytanie -warto czytać?
Uważam, ze czytanie książek odgrywa w naszym życiu bardzo ważną rolę. Zgadam się ze stwierdzeniem, że: „kto nie czyta przeżyje tylko swoje życie, czytający przeżyje więcej.” Postaram się udowodnić tą tezę argumentami. Czytanie książek to przygoda – można sobie wyobrazić że jest się w magicznym i niezwykłym miejscu. Nie chodzi tylko o czarodziejskie krainy czy tajemnicze wyspy. Często to co nas otacza jest niezwykłe. Czytając wzbogacamy swoją wiedzę na temat świata, roślin zwierząt.
Uważam, ze czytanie książek odgrywa w naszym życiu bardzo ważną rolę. Zgadam się ze stwierdzeniem, że: „kto nie czyta przeżyje tylko swoje życie, czytający przeżyje więcej.” Postaram się udowodnić tą tezę argumentami. Czytanie książek to przygoda – można sobie wyobrazić że jest się w magicznym i niezwykłym miejscu. Nie chodzi tylko o czarodziejskie krainy czy tajemnicze wyspy. Często to co nas otacza jest niezwykłe. Czytając wzbogacamy swoją wiedzę na temat świata, roślin zwierząt. Gdyby nie spisana historia czy mielibyśmy szansę na prawdziwa informację tego co działo się kiedyś? Książki z fantazyjnymi opowiadaniami czy historiami rozbudzają wyobraźnię. Każdy wyobraża sobie inaczej otoczenie czy bohaterów serii „Harry Potter” bądź „Opowieści z Narnii”. Książki te wzbogacają wyobraźnię, poszerzają horyzonty i są wspaniałym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Następne argumenty, który potwierdzające tą tezę to wzbogacanie swojej wiedzy, nauka ortografii czy poprawa pamięci . To właśnie po sposobie wypowiedzi możemy poznać osobę, która regularnie czyta książki. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że każdorazowe zapamiętanie fabuły jakiejś książki jest świetnym ćwiczeniem dla naszego mózgu.





