Napisz, dlaczego warto zatrudnić Cię na stanowisku dziennikarza.

Według Ryszarda Kapuścińskiego „Dobry dziennikarz powinien być przede wszystkim dobrym człowiekiem”. Uważam, że warto jest zatrudnić mnie na stanowisku dziennikarza w gazecie. Jako osoba młoda nie mam doświadczenia w tej branży, jednak myślę, że mogłabym wnieść wiele dobrego do wydawnictwa gazety. Wiele osób zgodzi się ze mną, że młodzież cechuje świeże spojrzenie na świat. Potrafimy dostrzec to, na co ktoś o dużym doświadczeniu nie zwróciłby uwagi. Wokół siebie, świeżymi dłońmi szukam pereł ukrytych przed oczami dorosłych.

Dodaj artykuł aby odblokować treść

Według Ryszarda Kapuścińskiego „Dobry dziennikarz powinien być przede wszystkim dobrym człowiekiem”. Uważam, że warto jest zatrudnić mnie na stanowisku dziennikarza w gazecie. Jako osoba młoda nie mam doświadczenia w tej branży, jednak myślę, że mogłabym wnieść wiele dobrego do wydawnictwa gazety.

Wiele osób zgodzi się ze mną, że młodzież cechuje świeże spojrzenie na świat. Potrafimy dostrzec to, na co ktoś o dużym doświadczeniu nie zwróciłby uwagi. Wokół siebie, świeżymi dłońmi szukam pereł ukrytych przed oczami dorosłych. Przez naszą ciekawość potrafimy dotrzeć wszędzie, Dociekliwość to moje drugie imię. Jestem przekonana, że w każdym mieszkańcu i ulicy mojego miasteczka kryje się tajemnica, o której warto innym opowiedzieć. Choć zadanie to jest trudne, nie z każdym  łatwo nawiązać kontakt, wierzę, że moje zaangażowanie i determinacja są w stanie stawić temu czoła. A nie od dziś mówi się, że „dziennikarz to ktoś, kogo wypychasz drzwiami a wraca oknem”. 
Uważam, że mój młodzieńczy optymizm na stanowisku dziennikarza byłby bardzo przydatny. Z pewnością mogłabym porozumieć się z innymi,otwartością i dobrym słowem wzbudzałabym zaufanie nie tylko osób, z którymi bym pracowała, ale i ludzi znajdujących się w moim otoczeniu, z szacunkiem do drugiego człowieka i uśmiechem na twarzy przeprowadzałabym wywiady, a posługując się zdobytą wiedzą i wskazówkami starałabym się być dobrym pracownikiem.
Jako kolejny argument przedstawię moje pasje. Są nimi zamiłowanie do pisania i fotografia. Dziennikarz powinien być wszechstronny i sprostać wielu zadaniom. Swoimi zainteresowaniami mogłabym urozmaicić strony gazet. Staram się tworzyć nie tylko teksty prozatorskie, piszę także wiersze. To zaszczepiło we mnie szczególną wrażliwość na otaczające mnie zjawiska. Dzięki tej wrażliwości zaczęła interesować mnie fotografia, chcę pokazać innym świat z mojego punktu widzenia. Natomiast pisanie daje mi swobodę, staram się dobierać słowa tak, by tworzyły spójną i lekką całość.
Zaczynam dopiero kształtować swój styl pisania. Charakter i pasje mają na to duży wpływ, jednakże pod okiem osób doświadczonych mogłabym rozwijać się w kierunkach dotąd mało mi znanych. Wykreowanie własnego stylu tworzenia jest dla mnie bardzo ważne, ponieważ wiążę z tym moje plany na przyszłość. Jestem osobą pracowitą i otwartą na uwagi, a z pracy dziennikarki, oprócz poświęcania siebie na tym stanowisku, zdobyłabym wiedzę w interesującym mnie kierunku.
Swoją pracą mogłabym łamać stereotypy dzisiejszej młodzieży – interesujemy się sprawami naszego otoczenia i kraju, nie jesteśmy obojętni wobec krzywdy drugiego człowieka, angażujemy się w sprawy dotyczące nas i naszej przyszłości. Środki masowego przekazu odgrywają bardzo ważną rolę w społeczeństwie, a my, jako młodsze pokolenie chcemy mieć prawo głosu.


Uważam się za osobę, która posiada wiele cech dobrego dziennikarza. Jeśli mogłabym zacząć pracę teraz, już jako osoba dorosła, z ogromnym doświadczeniem, kierująca się swoimi wzorcami, mogłabym być wspaniałą dziennikarką. Dobry dziennikarz powinien być dobrym człowiekiem, a takim właśnie jestem. Człowiekiem z ambicjami, określonymi celami, pełnym spontaniczności i gotowym na wyzwania.