Sprawozdanie z "Pan Gawejn i pani Ragnell"

Zad. dom. Zredaguję sprawozdanie z lektury “Pan Gawejn i pani Ragnell” w zeszycie. [AKAPIT] Roger Lancelyn Green jest XX-wiecznym pisarzem i autorem wielu książek, m.in. “Robin Hood”, “Mity skandynawskie” czy “O królu Arturze i Rycerze Okrągłego Stołu”. [AKAPIT] Ta ostatnia zawiera, m.in. opowiadanie o Gawejnie i panie Ragnell. Mówi o spotkaniu, pani Ragnell, najszpetniejszej niewiasty, jaką kiedykolwiek widzieli. Zaproponowała, że da im odpowiedź na pytanie, w zamian za wyjście za mąż za rycerza równie szlachetnego rodu jak sam król Artur.

Zad. dom. Zredaguję sprawozdanie z lektury “Pan Gawejn i pani Ragnell” w zeszycie.

[AKAPIT] Roger Lancelyn Green jest XX-wiecznym pisarzem i autorem wielu książek, m.in. “Robin Hood”, “Mity skandynawskie” czy “O królu Arturze i Rycerze Okrągłego Stołu”. [AKAPIT] Ta ostatnia zawiera, m.in. opowiadanie o Gawejnie i panie Ragnell. Mówi o spotkaniu, pani Ragnell, najszpetniejszej niewiasty, jaką kiedykolwiek widzieli. Zaproponowała, że da im odpowiedź na pytanie, w zamian za wyjście za mąż za rycerza równie szlachetnego rodu jak sam król Artur. Rycerz Gawejn zgodził się i obiecał poślubić odrażającą panią Ragnell. Król Artur wraz z rycerzami dostawszy rozwiązanie zagadki wyjechał, a pan Gawejn został wraz z małżonką. W nocy przerażająca pani Ragnell zaczęła zamieniać się w piękną kobietę. Spytała się rycerza, czy ma być taka za dnia czy w nocy. Rycerz powiedział, że to jej pozostawia wybór, dzięki czemu złamał klątwę i pani Ragnell pozostała w swojej dawnej, pięknej skórze. [AKAPIT] Roger Lancelyn Green świetnie oraz ciekawie potrafi napisać opowiadanie i dzięki temu przez chwilę możemy poczuć, że jesteśmy wraz z naszymi książkowymi bohaterami.

MUSZĘ SIĘ WAM JESZCZE POCHWALIĆ, DOSTAŁAM Z TEGO SPRAWOZDANIA 5 - żadnych błędów :) Mam nadzieję, że komuś pomogłam i proszę o oceny i komentarze. (c) Renelice, prawa zastrzeżone :)