
Miłość to wolny wybór czy fatum ?
Miłość nie powinna być fatum tylko wolnym wyborem. Lecz Dzieje Tristiana i Izoldy wskazują inaczej. Ich miłość była zupełnie przypadkowa, nie chciana. Bo przeciez to nie byla ich wina ze przez przypadek wypili eliksir milosci. Dla nich ta miłość nie była wyborem. Moim zdaniem nad bohaterami zawisło fatum.A było tak dlatego ze przez ta miłość mieli same problemy. Tristian stracił szanowanie ludu stracił także honor a dla średniowiecznego rycerza było to klęska.
Miłość nie powinna być fatum tylko wolnym wyborem. Lecz Dzieje Tristiana i Izoldy wskazują inaczej. Ich miłość była zupełnie przypadkowa, nie chciana. Bo przeciez to nie byla ich wina ze przez przypadek wypili eliksir milosci. Dla nich ta miłość nie była wyborem. Moim zdaniem nad bohaterami zawisło fatum.A było tak dlatego ze przez ta miłość mieli same problemy. Tristian stracił szanowanie ludu stracił także honor a dla średniowiecznego rycerza było to klęska. Jednak ich miłość była do końca życia. Jak wiadomo książka skończyła się tym ze byli pochowani kolo siebie i z grobu rycerza wyrastał krzak symbol miłości. Także ich miłość trwała do końca życia a także po śmierci.

